Gaziantep Rehabilitasyon Ve Özel Eğitim Merkezi

Rehabilitasyon ve Özel Eğitim Merkezleri, zihinsel ya da bedensel engelli olan veya özel öğrenme güçlüğü yaşayan bireylere çok önemli hizmetler sunmaktadır. Bu merkezlerde, bireysel ve grup eğitimi olmak üzere çeşitli çalışmalar yapılmaktadır.

Bu konuda etkin çözümler sunan Gaziantep rehabiliyasyon merkezlerinden biri, Akyılmaz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’dir. Gaziantep özel eğitim denilince akla gelen bu merkez, bu alandaki başarılı çalışmaları ile adından söz ettirmektedir.

 

Gaziantep Rehabilitasyon ve Özel Eğitim Merkezi,

Akyılmaz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 2006 yılında kurulmuş bir merkezdir. Psikolog Tayfun Akyılmaz’ın kurucusu olduğu merkez, Gaziantep rehabiliyasyon alanında donanımlı ve uzman kadrosuyla başarılı çalışmalarına devam etmektedir.

Kapsamlı eğitim ve öğretim materyalleri ile Gaziantep özel eğitim hizmeti sunan merkezde, bireysel ve grup niteliğinde eğitim çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Tüm eğitim odaları uygun eğitim materyalleri ile donatılan kurum aynı zamanda kamera sistemi ile görüntülenmektedir.

Çocuklarla çalışma yapılması esnasında isteyen veliler, yapılan çalışmaları izleyeme imkanına sahip olmaktadır. “www.akyilmazrehabilitasyon.com” web sitesinden merkezin tüm hizmet detaylarına ulaşılabilmektedir. Sitede, engelli çocuklara ve ailelerine, rehabilitasyon ve özel eğitim konularında bilgi verilmektedir. İlgili program mevzuatını tanıtmak ve aynı zamanda rehberlik etmek gibi hizmetler de sunulmaktadır.

 

Gaziantep Rehabilitasyon ve Özel Eğitim Merkezi’nin Verdiği Hizmetler:

Söz konusu Gaziantep rehabiliyasyon merkezinde aşağıdaki alanlarda hizmetler sunulmaktadır. Gaziantep özel eğitim merkezleri arasında başarılarıyla öne çıkan merkezdeki eğitimler, bireysel ve grup şeklinde düzenlenmektedir;

 

* Zihinsel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı,

* Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı,

* Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Destek Eğitim Programı,

* Bedensel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı.

Yorumlar

(0 Yorum)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir